Motywy morskie w świecie ozdób naściennych

Od kilku już sezonów widać bardzo wyraźny wzrost zainteresowania motywami marynistycznymi w ogóle – w świecie aranżacji wnętrz także. Pojawia się coraz więcej dekoracji, bibelotów, tekstyliów i ozdób z tym właśnie motywem. Wyraźnie widoczne jest to również w przypadku ozdób naściennych. Pracownicy sklepu www.fototap.pl przekonują, że te właśnie tapety, fototapety i obrazy cieszą się wciąż niegasnącym zainteresowaniem. Spróbujmy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego tak się dzieje?

By przywołać wspomnienia!

Nie da się ukryć, że kiedy mamy okazję spoglądania na przepiękny widok morza, plaży i nieba, od razu zaczynamy myśleć o poprzednich urlopach bądź też planować kolejne. Tego typu pejzaże każdemu są  w stanie poprawić nastrój, dlatego trudno dziwić się temu, że tak często pojawiają się ów motyw na obrazach, fototapetach czy też tapetach. Stosowany jest także w siedzibach firm i biurach. Trzeba także zwrócić tu szczególną uwagę na kolorystykę, bowiem w przeważającej większości przypadków rządzi pełen uroku błękit. Barwa ta pasuje do bardzo wiele typów przestrzeni, dlatego piękne widoki nadmorskie tak często pojawiają się na ścianach.

Do jakiego typu wnętrz motywy morskie?

Okazuje się także, że mamy w tym przypadku do czynienia z motywem szalenie uniwersalnym, sprawdzającym się na wielu typach przestrzeni. Polacy bardzo chętnie aranżują takie naścienne ozdoby w swoich pokojach dziennych, w nich bowiem spędzają zwykle dużo czasu, one także mają charakter reprezentacyjny. To także genialny pomysł na ozdobienie sypialni, by prezentowała się ona niebanalnie, a zarazem przytulnie i stylowo. W przedpokoju także warto zdecydować się na ten właśnie rodzaj naściennych ozdob – wszak jest to wizytówka całego domu lub mieszkania. Coraz częściej w przestrzeniach łazienkowych spotykamy ostatnimi czasy ozdoby naścienne z morzem w głównej roli – i to się podoba!

A morze niebo nocą?

Wielbiciele nieoczywistych naściennych dekoracji z całą pewnością powinni zdecydować się na widok nocnego, niespokojnego morza. Tego typu modele są bardzo szlachetne, niezwykle oryginalne, ponadprzeciętnie stylowe. Nic wiec dziwnego, iż pojawiają się one w aranżacjach!

2018-01-29 23:54 421

Inne artykuły

Zamek w Janowcu
Warto zobaczyć

Zamek w Janowcu

2016-02-07 13:12:38

Zamek w Janowcu   Zamek znajduje się w Janowcu, malowniczym miasteczku

Bałtów kompleks turystyczny
Warto zobaczyć

Bałtów kompleks turystyczny

2016-01-28 18:45:17

Bałtów to miejscowość położona w województwie świętokrzyskim. Jest znany w całej Polsce głównie przez park dinozaurów JuraPark. Nie jest to jednak jedyna atrakcja w tej okolicy. Kompleks turystyczny Bałtów to prawdziwy kompleks turysty

Wyspy Kanaryjskie – magia nieujarzmionej natury
Warto zobaczyć

Wyspy Kanaryjskie – magia nieujarzmionej natury

2015-08-01 15:43:07

Wyspy Kanaryjskie położone na Oceanie Atlantyckim u północno zachodnich wybrzeży Afryki należą do Hiszpanii i są jednym z najchętniej wybieranych przez turystów kierunków na urlop. Bajkowy krajobraz, słońce i moc atrakcji sprawiają, iż pobyt na wyspach na długo zapada w pamięć.